Satın Alma ile Kiralama arasındaki farklar

Satinalma-Kiralama
Uzun Dönem Oto Kiralama ve Satınalma karşılaştırmasında hangisi daha avantajlıdır sorusuna sadece finansal yaklaşımla değil müşterinin durumuna ve önceliklerine göre cevap bulmak gerekir.


Sermaye Çıkışı Olmaz: UDOK ile kiralayacağınız araçlarınızın finansman giderleri ALFA tarafından üstlenilir
Sermaye Ayırmak Gerekir: Kullanacağınız araçları satın almanız durumunda sermaye koymanız veya kredi kullanmanız gerekir.

Kira Bedelinin Tamamı Gidere Atılır: Araç kiralama bedelinin % 100' ü gider kaydedilerek, KDV'si de ödenecek KDV'den mahsup edilir.
Araç Bedeli Amortismana tabidir, 5 yıl sürer: Satın alınan araçların bedelleri ancak 5 yıl içinde amortismandan düşülebilir.
Bakım, Onarım, Hasar, Yedek Parça vb. Masraflar Yoktur: Tüm bakım, onarım ve hasar işlemlerinin takibi ve finansmanı ALFA tarafından üstlenilir.
Bakım, Onarım, Hasar, Yedek Parça vb. Masraflar Önemli Bir Gider Kalemidir: Araçlar kaza yapar, arıza yapar, zamanı geldiğinde bakım yapılması lastikleri değişmesi gerekir. Araçlarınızın yönetimi için deneyimli ve nitelikli personel istihdam etmeniz, zaman ve para ayırmanız gerekir.
Problemlere Acil Çözüm: Aracınız kaza yada arıza yaptığında ALFA size, ücretsiz olarak geçici, yeni bir araç tahsis eder.
Problemlerde Uzun Süreli İş ve Zaman Kayıpları Oluşur: Araç kaza veya arıza yaptığında tamiratı haftalarca sürebilir. Hem tamirat masrafı hem de iş ve zaman kayıpları şirketleri büyük zarara uğratır.
Yönetim Kolaylığı : ALFA kiralayacağınız araçlarınızla ile ilgili her türlü konu için için tek bir temas noktasıdır. Araçlarınızla ilgili hiçbir sorunla siz uğraşmazsınız.
Yönetim Zorluğu: Araç filosu olan pek çok firma araçlarının sevk ve idaresi için çok fazla emek ve para harcarlar. Ayrı departmanlar, tamirhaneler kurar, başlarına müdürler, şefler tayin eder. Denetçiler görevlendirirler. Tüm bu çalışmalara rağmen araçlar ile ilgili sorunlar hala devam eder. Şirketler asıl faaliyet konularına odaklanmak yerine, araçlar ile ilgili problemler ile uğraşmak zorunda kalır.

Neden Alfa Oto?

Filo kiralama yaparken Alfa Oto'yu tercih etmeniz için sebepler. Devamı »

Udok' un Avantajları

Uzun Dönem Oto Kiralama yapmanın avantajları Devamı »

Operasyonel Kiralama ile Finansal Kiralama Arasındaki Farklar

Operasyonel kiralama ile finansal kiralama arasındaki farkları biliyor musunuz? Devamı »

Alfaoto Araç Kullanım Kılavuzu

Aracınızı kiraladıktan sonra nelere dikkat edeceğinizi Alfaoto Araç Kullanım Kılavuzu ile öğrenebilirsiniz. Devamı »

Sıkça Sorulan Sorular

Filo kirala yapmak ile ilgili sıkça sorulan sorular ve yanıtları. Devamı »

Pratik Bilgiler

Araç kullanımı sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz ipuçları burada! Devamı »

Faydalı Linkler

Her zaman ihtiyaç duyabileceğiniz faydalı linkler. Devamı »

Designed by IDS