Sıkça Sorulan Sorular

Alfa Oto Filo Kiralama´dan ne tür araçlar kiralayabiliriz ?

Alfa Oto Kiralama ile filo ihtiyacınıza uygun Türkiye´de üretilen ve ithalatı olan her marka ve her model binek ve hafif ticari araç kiralanabilirsiniz.(Kamyon, 16 ve üzeri yolcu kapasitesi olan araçlar hariç)

Minimum ne kadar süre ile kiralayabiliriz?

Alfa Oto Filo Kiralama ile Uzun dönemli filo kiralama teklifleri minimum 12 aydır(1 yıl)

Araç kiralamak için bir alt limit var mı?

Hayır, Filo Kiralama, dilimizde “Uzun Dönem Otomobil Kiralama” olarak kullanılmaktadır. Filo Kiralama, araç adedinden daha çok kiralama süresini ifade etmektedir

Aylık ödemelerimizi TL ile yapabilir miyiz ?

Evet, Tercihinize göre Amerikan Doları(USD) veya Euro ile de ödeme seçeneklerimiz de mevcuttur.

Araçları kiraladığımızda bakım, vergiler,sigorta ve diğer yükümlülükler kime aittir ?

Alfa Oto Filo Kiralama´dan araç kiraladığınızda, araçlarınız ile ilgili (TPC, OGS, yakıt vb.giderler hariç) tüm giderler bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Vergiler ile tüm sigorta, kasko, muayene, periodik bakım, lastik değişimi gibi her türlü destek operasyon giderleri de aylık kiralama bedeline dahildir.

Araçlarımız kaza geçirirse ve servis süresi uzarsa yedek araç hizmeti veriyor musunuz ?

Alfa Oto Filo Kiralama, size iş sürekliliğinizi devam ettirmeniz için 24 saat içersinde muadil bir araç temin etmektedir.

Yol yardımı alabiliyor muyuz ?

Alfa Oto Filo Kiralama, size iş sürekliliğinizi devam ettirmeniz için 7/24 yol yardım hizmeti sunmaktadır.

Kiraladığımız araçların kullanıcı sayısında bir sınırlama var mı ?

Şirketinizin personeli olması şartıyla ve bize önceden kişileri yazılı olarak bildirmesi halinde araç kullanıcı sayısında sınırlama yoktur.

Kiraladığımız araçlara istediğimiz gibi logo uygulaması ve giydirme işlemleri yaptırabiliyor muyuz ?

Evet yaptırabilirsiniz. Araç satın alındığında Logo uygulama ve giydirme işlemleri önceden ruhsata işlenmesi gerekmektedir. Bundan dolayı bize önceden bildirilirse kiralanan araçlar trafiğe sorunsuz olarak çıkabilir.

Yurtdışına kiraladığımız araçlar ile çıkabilir miyiz ?

Alfa Oto Filo Kiralama, gerekli evrakları istedikten sonra uygun gördüğü taktirde aracın yurtdışına çıkması için onay verebilir.

Kira Dönemi sonunda kiraladığımız araçları satın alabilir miyiz ?

Evet, kira dönemi sonunda araçları teslim ettikten sonra kiralanan araçlar değerlendirmeye alınır ve aracın durumuna göre ikinci el değeri belirlenir. Bu aşamadan sonra dilerseniz aracı satın alabilirsiniz.

Kullanılmış Oto Satma İncelikleri

Genelde otomobilinizi satabileceğiniz yer, aynı zamanda otomobil alabileceğiniz yerler Bayi, servis veya şahıslardır.

•  Arabanızı İyi Sunun
Arabanızı satmak için hangi yolu seçerseniz seçin, içini ve dışını olabildiğince iyi temizleyin. Bagaj ve motor bölümü dahil, erişebildiğiniz her yeri silin ve süpürgeyle alın. Yağ değişim vakti gelmişse değiştirin. Elinizdeki bütün servis kayıtları ve faturalarını götürün ki arabaya iyi baktığınız anlaşılsın.

Eğer aracın bozuk veya trafikte sorun yaratabilecek bir durumu - örneğin aşırı aşınmış lastikler, delik egzoz, eksik farlar- varsa ya tamir ettirin/değiştirin ya da alıcıya bunları eksiksiz bildirin. Her zaman doğruyu söyleyin ama size sorulmayan soruların cevabını vermenizi gerektirecek bir kanun da yok.

•  Fiyatı Belirleyin
Otomobil bayilerinin, özellikle sizin kullandığınız marka araçları alıp satan bir tanesinin ikinci el otoyla ilgilenen bölümlerine gidip aracınıza fiyat biçmelerini isteyebilirsiniz. Söyleyecekleri rakam da sonuçta pazarlığa tabidir, siz de istediğiniz fiyatı söyleyebilirsiniz. Böylece birkaç bayi dolaşırsanız bayilerin arabanıza ne kadar verebileceği konusunda daha sağlam bir bilginiz olur. Belki de hemen, sorunsuz bir şekilde otomobili onlara satmaya karar vereceksiniz.

•  Takas İçin Taktikler
Eskisini verip yenisini alıyorsanız ikisi için de en iyi fiyatı almaya bakın. Yapacağınız önce en iyi koşulları sağlamak, sonra yeni arabaya razı olmaktır. Eğer bayi arabanıza fiyat biçmeye çekiniyor veya çok düşük bir fiyat veriyorsa başka bayileri deneyin. İstediğiniz fiyatı aldıysanız şimdi de yeni otomobil için anlaşmaya çalışın. Pazarlığa, sanki takas olmamış gibi sıfırdan başlayın. Maliyet fiyatından başlayın ve mümkün olan en az kar marjıyla bu otomobilin size satılmasını istediğinizi açık olarak belirtin.

 •  Şahısa Satarken
Çok çaba sarf edeceksiniz. İnternet sitelerine ve tirajı yüksek olan gazetelere ilan verin. Tedbirli davranmayı düşünürseniz muhtemel bir alıcıyla evinizin dışında, mesela bir otoparkta buluşabilirsiniz.

Neden Alfa Oto?

Filo kiralama yaparken Alfa Oto'yu tercih etmeniz için sebepler. Devamı »

Udok' un Avantajları

Uzun Dönem Oto Kiralama yapmanın avantajları Devamı »

Operasyonel Kiralama ile Finansal Kiralama Arasındaki Farklar

Operasyonel kiralama ile finansal kiralama arasındaki farkları biliyor musunuz? Devamı »

Satın Alma ile Kiralama Arasındaki Farklar

Şirket aracınıza sahip olmak mı? yoksa kiralamak mı daha avantajlı? farkları görün kararınızı verin. Devamı »

Alfaoto Araç Kullanım Kılavuzu

Aracınızı kiraladıktan sonra nelere dikkat edeceğinizi Alfaoto Araç Kullanım Kılavuzu ile öğrenebilirsiniz. Devamı »

Pratik Bilgiler

Araç kullanımı sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz ipuçları burada! Devamı »

Faydalı Linkler

Her zaman ihtiyaç duyabileceğiniz faydalı linkler. Devamı »

Designed by IDS